streda, 23. marca 2016

CAMILLE CLIFFORD: Gibsonovo dievča v Realite

Camille Clifford je v mojich očiach dokonalá žena. Toľko ku mne. Teraz k nej. Jedného pekného dňa ilustrátor Charles Dana Gibson, známy svojimi vyobrazeniami „Gibsonovho dievčaťa“ – teda modernej ženy zobrazovanej pri mnohých denných činnostiach, ktorá sa stala akýmsi predobrazom ženy svojej doby a často sa vyskytovala v magazínoch, či reklamách – vypísal súťaž na modelku, ktorá by mu stála ako živý model a dala jeho „dievčaťu“ stálu tvár. Hrdinkou dňa... a nielen toho... sa stala Camille Clifford. Dáma, narodená v roku 1885, v Belgicku, prevalcovala konkurenciou svojou neodškriepiteľnou edwardianskou krásou a charizmou. Už ako mladučká si získavala srdcia mužov. Dôkazom je, že na svojej ceste loďou do Ameriky sa s ňou zaobchádzalo ako v rukavičkách, hoci ani zďaleka ešte nepatrila do vyššej vrstvy, nakoľko očarila celú posádku.

Jej vzhľad – bola priam ikonou dokonalej figúry „presýpacích hodín“ – ju predurčil na cestu herečky nemého filmu, hoci túto kariéru budovala iba niekoľko rokov. No vďaka svojmu šarmu a ilustráciám podľa svojej maličkosti, sa rozhodne veľmi rýchlo stala nezabudnuteľnou. Jej krása vzbudila všeobecnú pozornosť aj v Londýne. Jej kariéra stúpala závratne nahor.
Vydala sa za šľachtica, čo jej okrem titulu veľa neprinieslo – krátko na to ovdovela, po tom, čo aj ich jediná dcéra neprežila a opustila ich krátko po pôrode. Nuž, vrátila sa k herectvu a druhýkrát sa vydala. No jej kariéra ju už asi veľmi nenapĺňala, po krátkom čase sa jej dobrovoľne vzdala a venovala sa úplne iným veciam.
V každom prípade, jej skutočná sláva vychádzala z počiatku jej pózovania pre Gibsona. Jej modelingová éra z nej spravila obraz dokonalosti a módnu ikonu, bohatú a obdivovanú, ženu na ktorú sa chceli podobať iné ženy a po ktorej túžili muži.
Zomrela v roku 1970.
A keďže aj ja ju neskutočne obdivujem :D, samozrejme som o nej čo to popísala hlavne preto, aby som sem mohla pripojiť jej dych-berúce fotografie :D.
Zdroje:
obr.
allposters.com

http://www.staylace.com/

3 komentáre:

 1. Fakt môže mať žena až tak výrazne tvarovanú postavu do presýpacích hodín? Inak prečo sa tento trend vytratil? Veď to je neskutočne ženské a sexy...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj mne sa zdá, že je to najkrajší typ postavy, ale musíš to brať tak, že dosť jej urobil aj korzet - práve umelkyne boli preborníčky v tom ako veľmi, až nezdravo, si ho sťahovali, pretože to bolo proste na "obraz".
   A raz som čítala takú zaujímavú úvahu, že chudá chlapčenská postava je jednak odkedy prerazila Twiggi a nastavila tento trend a jednak to pokračuje, odkedy módu ovládli predovšetkým gay-muži, ktorí esteticky preferujú chlapčenské postavy.

   Odstrániť
  2. No Twiggy, to je pravda, že bola prelomová. Ale ona bola inak neskutočne chudá. Ale info o gay-mužoch je fakt úsmevná :D Aj tak si myslím, že mužov priťahujú skôr ženské krivky ...

   Odstrániť