streda, 31. augusta 2016

PLNENÝ ACAI MUFFIN

Ako som naposledy sľúbila v tomto článku, zverejním svoj recept na plnený Acai-muffin. Patrí k receptom, ktoré som tvorila, dá sa povedať, na „zákazku“ xD. A ak už mám na seba niečo „bonznúť“, musím povedať, že samotný muffin mi hádam chuťovo ešte o trošku viac ulahodil ako cupcake. Ale to je vec názoru. Acaico, ktoré som použila na cupcake, sa teda dá použiť aj v prípade, ak máme chuť na muffiny. Ste zvedaví ako? Nech sa páči, recept.
Suroviny na 12 kusov:

-          3 vajcia
-          200g zmäknutého masla
-          200g trstinového cukru
-          200ml mlieka
-          250g hladkej múky
-          2 balíky vanilínového cukru
-          1 čajová lyžička kypriaceho prášku
Plnka:
-          1 balenie mrazenej zmesy Acaico Jahoda (momentálne rozmrazenej)
-          2 banány

Postup:
Rúru si predhrejeme na 160 stupňov. Rozšľaháme vajcia a pridáme maslo s cukrom, ktoré vymiešame
dopenista. Ručne a postupne primiešame zvyšné suroviny a do hladka vymiešame elektrickým mixérom. Mixovanie zaberie cca pol minúty. Toto cesto je výborným, mierne vanilkovým základom pre plnený muffin. Aby sme získali sviežu ovocnú plnku najprv ponorným mixérom rozmixujeme dva banány a potom primiešame 6 lyžičiek jahodového Acaica. Košíčky plníme do plna nasledujúcim spôsobom – na spodok cesto, lyžička plnky a cesto až po vrch. Pečieme 18-20 minút, kým cesto od okrajov takmer až po stred nechytí krásne medený odtieň.
Muffin je vanilkovo-ovocný – ideálny k bielej kávičke. 

2 komentáre:

  1. Bože, mňam!
    Je zvláštní, že vždy, když si řeknu, no, tak si zase dám živou stravu, už se na ni těším a bude mi líp, najdu vždy nějaký podobný recept.
    Děkuji za něj.

    OdpovedaťOdstrániť